Історія розвитку фізіотерапевтичної служби КЗ «СОКЛ» починається з 1948 року В 1950 році було організовано кабінет  водолікування, стали відпускатись соляно-хвойні, перлинні та кисневі ванни, а в 1951 році  - запроваджено  фізіотерапевтичне відділення. Всі електропроцедури  призначали лікарі стаціонарних відділень. Починаючи з  1954 року стали розширювати відпуск фізіотерапевтичних процедур, в  електрокабінеті було введено нові методи високочастотної терапії, установлена екранована кабіна для роботи на апаратах УВЧ -300, ЛУЧ -58. В 1955 році стали відпускатись сірководневі, вуглекислі ванни. В 1968 році було  збудовано 111 –й корпус. Фізіотерапевтичне відділення розширилось на 200 м2, доповнено ще 8 кабінетами.В 1970 році фізіотерапевтичне відділення поповнилось  кабінетами грязе і водолікування  та кабінетом ЛФК в першому корпусі. Продовжували запроваджуватись нові методики: грязелікування , ультразвуку  при очних хворобах, електростимуляції очних м’язів, діадинамотерапія, ампліпульстерапії,  кабінет ЛФК  оснастили  тренажерами для механотерапії.

     В 1988 році в другому корпусі введено в дію гідрованну для підводного душу - масажу.1989 році  організовано кабінет озокерито-парафінолікування.

   З 2000 року завідуючою фізіотерапевтичним відділенням стала лікар - фізіотерапевт вищої кваліфікаційної категорії, позаштатний фахівець УОЗ Олійниченко Ніна Євгенівна.  

   

    На сьогоднішній день  фізіотерапевтичне відділення  є  спеціалізованим лікувально – профілактичним відділенням, що  забезпечує надання кваліфікованої медичної допомоги з активним використанням сучасних фізичних методів лікування та профілактики.

Основним напрямком роботи фізіотерапевтичного відділення  є:

  • надання стаціонарної та амбулаторної медичної допомоги хворим різного клінічного профілю на всіх етапах послідовного лікування;
  • впровадження прогресивних технологій фізіотерапії та фізіопрофілактики;
  • вивчення ефективності наявних і віддалених наслідків лікування  фізіотерапевтичними методами;
  • активне  використання наукової організації праці, нових медичних підходів в організації  лікувального процесу, культури медичного обслуговування хворих.
  • систематичне проведення заходів, спрямованих на підвищення професійної підготовки середнього та молодшого медичного персоналу.

     На сьогоднішній день  фізіотерапевтичне відділення розміщене в двох корпусах лікарні. В ньому функціонують 13 процедурних кабінетів: 4 кабінети ( високочастотна, низькочастотна терапія та світлолікування), 2 водних зали, 2 кабінети масажу, грязелікування, парафіно-озокеритолікування, інгаляторій, зал ЛФК, штучна камера спеліотерапії.

ОСНОВНИМИ  ЗАВДАННЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ ФІЗІОТЕРАПЕВТИЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ  Є:

1.  Пропаганда фізіотерапевтичних та ЛФК методів лікування для максимального їх використання в комплексному лікуванні хворих.

2.  Надання методичної допомоги лікарям поліклініки та стаціонару  для більш широкого і раціонального використання усіх методів фізіотерапії, які є у відділенні.

3.  Забезпечення кваліфікованого лікування хворих, які обслуговуються у відділенні.

4   Підвищення професійного рівня  медичних працівників ФТВ.

5.  Раціональне використання фізіотерапевтичної апаратури.

6.  Впровадження в лікування хворих нових методів та методик  фізіотерапевтичного лікування.

7.  З метою контролю використання методів фізіотерапії та виявлення недоліків обслуговування хворих проведення експертних оцінок.

8.  Збереження та реальне покращення показників роботи ФТВ:

  • кількість процедур на 1 особу, яка закінчила лікування;
  • % охоплення хворих фіз.методами;
  • кількість процедур на 1-го хворого вибувшого  із стаціонару.

 

Ординатором ФТВ КЗ «СОКЛ» працює – Казбан Людмила Михайлівна. Загальний стаж по фізіотерапії – 30 років.

 

Контактна інформація

         0542 – 25 -76 -77