10 липня 1974 року на базі Сумської обласної лікарні було засноване опікове відділення на 40 ліжок. Колектив відділення був зформований із співробітників обласної лікарні. Очолив його хірург I категорії Віктор Іванович Ткаченко. Першим лікарем комбустіологом почав працювати Іван Григорович Лукашов, старшою медсестрою була призначена Лідія Івановна Ягодка.

 

На фото (зліва на право) перші засновники опікового відділення: комбустіологи Ліпієнко І.В.,  Лукашов І.Г., Ткаченко В.І.

 

     В 1976 році колектив відділення поповнив лікар–хірург вищої категорії Іван Степанович Ліпієнко, який працював до 1988 р. У 1984 році до опікового відділення прийшов працювати лікар – комбустіолог Юрій Михайлович Аверін, у 1988 році – лікар-комбустіолог Валерій Анатолійович Бахмут. З 1994 року по 2003 рік у відділенні працювала лікар Олена Вікторівна Хоруженко. В перші роки становлення у відділенні лікувались непрофільні хворі і хворі з опіками. Силами колективу була проведена реконструкція відділення до умов придатних для лікування опечених.

     У 1978 році відділення очолив кандидат медичних наук Олександр Іванович Машалдін. У відділенні почали освоювати сучасні методи лікування опечених, а саме: лікування хворих з глибокими і поширеними опіками в умовах абактеріального середовища з підсушуванням ран інфрачервоним опромінюванням на функціональних ліжках–сітках (конструкції Машалдіна О.І. і Лукашова І.Г).

 На фото (зліва на право) комбустіологи опікового відділення у 1989 році:  Ліпієнко І.В., Машалдін О.І., Лукашов І.Г.

     В перші роки становлення у відділенні лікувались непрофільні хворі і хворі з опіками. Силами колективу була проведена реконструкція відділення до умов придатних для лікування опечених.У 1978 році відділення очолив кандидат медичних наук Олександр Іванович Машалдін. У відділенні почали освоювати сучасні методи лікування опечених, а саме: лікування хворих з глибокими і поширеними опіками в умовах абактеріального середовища з підсушуванням ран інфрачервоним опромінюванням на функціональних ліжках–сітках (конструкції Машалдіна О.І. і Лукашова І.Г.)У 1983 році колективу відділення присвоєно звання «Колектив високої культури обслуговування хворих». За підсумками соціалістичного змагання у 1985 – 1986 – 1987 роках колектив опікового відділення займав I, II, III місця серед відділень обласної лікарні.

 

Основні напрямки роботи:

     У відділенні виконуються усі види сучасних пластичних оперативних втручань. Застосовується раннє хірургічне лікування опіків, особливо у дітей: рання некректомия і дермобразія з одночасною ксенодермопластикою і аутодермопластикою. Отримують оперативне лікування хворі практично з усіма видами втрати шкіри. Також у відділенні лікуються хворі з відмороженнями та трофічними виразками, пролежнями.  Лікування опіків проводиться з застосуванням сучасної системи ізоляції хворих в  септичному та чістому блоках для дітей, септичних блоках для для дорослих, з деескалаційною антибиотикотерапією і форсованим діурезом.

 

 Операцію - рання некректомія у дитини 12 років – проводять хірурги Бахмут В. А. і Сосєдський О. В.

 

Хворий з опіком укропом III Б ст. після оперативного відновлення шкіряного покрову (аутодермопластика) на 7 добу  

 

Лікарі – комбустіологи опікового відділення,2008р.(зліва на право):Аверін Ю.М., Сосєдський О.В., Лукашов І.Г., Бахмут В.А.

    

  Щорічно в опіковому відділенні лікується 25 – 30% маленьких пацієнтів

 

Колектив опікового відділення у 2008 році

Плани робіт

1) продовжити впровадження ранніх хірургічних втручань у опікових хворих;

2) поширити пластичні операції на усіх видах рубців, татуваннях та інш.;

3) поширити оперативне закриття трофічних виразок при судинній патології та діабету

 

Консультації

     Лікарями проводиться консультування хворих з післяпіковими та посттравматичними рубцями та деформаціями, трофічними виразками, ранами на кінцівках при цукровому діабеті, татуюваннях та інш. Для вирішення питання оперативного лікування та пластичної допомоги

   

  

       

Інформація лікарю

     У відділення хворі направляються планово, з випискою про попередне лікування, обстежені, з довідкою про щеплення проти правця. Хворі віком від 40 років обов’язково повинні бути обстежені на ЕКГ та, при необхідності, проконсультовані кардіологом. З хворими повинна бути проведена бесіда про необхідність оперативного втручення, можливо під загальним знеболюванням, та получена попередня згода на операцію

     Показання до госпіталізації:

  1. усі види рубців;
  2. трофічні виразки;
  3. татуювання;
  4. обширні та глибокі опіки;
  5. посттравматичні рани. 

 

Інформація пацієнту

     Перед консультацією хворі повинні пройти обстеження по місцю проживання та отримати направлення до комбустіолога у хірурга або дільничного терапевта (для осіб сельської місцевості). З направленням хворі обращаються до регістратури обласної лікарні, де їм заводиться амбулаторна картка та направляються до комбустіолога. Прийом хворих ведеться усіма лікарями на пропускнику №2 з 9.00 до 15.00 (понеділок-пятниця)

 

Співпраця

     Опікове відділення співпрацює з кафедрою комбустіології та пластичної хірургії Харківської медичної академії післядипломної освіти.

Зав. від. Сосєдський Олег    Васильович, ІІ категорія, обласний комбустіолог (позаштатний)

 

Лікар-комбустіолог вищої категорії Лукашов Іван Григорович

 

Лікар-комбустіолог Аверін Юрій Михалович

 

Лікар-комбустіолог вищої категорії Бахмут Валерій Анатолійович

 

 

Контактна інформація:

     телефон відділення 0542 250541