Історія  відділення

    В 70 роки в країні широкий розвиток отримала спеціалізація різних видів медичної допомоги. Детальне вивчення стану здоров я, зростання різних видів захворювань серед населення – все це  стали приводом для організації центра гастроентерологічної  допомоги.  7 червня 1974 року центр гастроентерологічної допомоги був відкритий в обласній лікарні. Організатором і першим керівником центра був Сазонов Веніамін Борисович.        

      З часу відкриття відділення була проведена велика робота по впровадженню досягнень медичної науки в практику. За ці роки впроваджено біля 80 нових діагностично-лікувальних методик. Щорічно в стаціонарі надається кваліфікована медична допомога більше ніж 1000 хворим.

 

Основні напрямки роботи.

     Гастроентерологічне відділення Сумської обласної клінічної лікарні виконує функцію лікувально-діагностичного, консультативного і організаційно-методичного центру по наданню спеціалізованої допомоги хворим гастроентерологічного профілю області.

      Відділення розгорнуто на 35 ліжок, куди госпіталізуються хворі з захворюваннями органів травлення.

 

 ОСНОВНІ  ЗАВДАННЯ  ВІДДІЛЕННЯ

 • Забезпечити діагностику, комплексне лікування і реабілітацію хворих на хвороби органів травлення, які потребують спеціалізованих методів обстеження і лікування.
 • Надання консультативно-методичної допомоги лікарям загально-терапевтичних відділень, гастроентерологам поліклінік і спеціалістам іншого профілю з попередженням хвороб органів травлення, своєчасного виявлення, диспансерного нагляду і лікування хворих на хвороби органів травлення.
 • Участь в розробці комплексного плану заходів щодо зниження рівня захворюваності на хвороби органів травлення в області.
 • Впровадження в практику лікувальних установ ефективних методів діагностики , лікування і диспансеризації хворих на хвороби органів травлення.
 • Участь у пропаганді медичних знань серед населення по профілактиці хвороб органів травлення.
 • Проведення заходів, спрямованих на підвищення кваліфікації лікарів та середнього медичного персоналу закладів у галузі гастроентерології.
 • Тісний зв’язок і координація роботи з інститутом гастроентерології АМН України.

 

Обсяг діагностичних обстежень в гастроентерологічному відділенні:

 • клінічні, біохімічні та імунологічні дослідження ;
 • ендоскопія стравоходу, шлунку, 12палої кишки ;
 • рентгеноскопія стравоходу, шлунку, тонкого і товстого кишковика, легень;
 • ректороманоскопія;
 • колоноскопія;
 • ультразвукове дослідження печінки, жовчного міхура зі спробою на скорочення, підшлункової залози, нирок, органів малого тазу;
 • аналіз шлункового соку ;
 • рНметрія ;
 • дослідження  жовчі.

 

Плани робіт

     В 2009 році згідно рекомендацій МОЗ, у  відділенні  проводиться впровадження нових лікувально-діагностичних методик в практичну діяльність:

- Застосування препарату «Контролок» для лікування виразкової хвороби,  хронічного панкреатиту, гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

- Застосування медичного препарату «Ентерожерміна» при захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

- Лазеротерапія в комплексному лікуванні гастроезофагеальної рефлюксної хвороби як модифікуючий фактор режиму підтримуючої терапії

 

     Національні програми  НЕ  МАЄ

 

Консультації

        Для консультативного прийому хворих з хворобами органів травлення в обласній поліклініці виділено 1 посаду лікаря-гастроентеролога.

         Амбулаторний прийом хворих у кабінеті проводить лікар-гастроентеролог вищої кваліфікаційної категорії.

  На консультативний прийом до гастроентеролога направляються  хворі на складну патологію органів травлення, що  вимагає  верифікації діагнозу  та розробки подальшої тактики обстеження і лікування хворих.

   Консультації проводяться з 8.00 до 16.10 щоденно, крім вихідних, кабінет № 28.

 

Співпраця          Тісний зв’язок і координація роботи з інститутом  гастроентерології АМН    України

 

Завідувач  відділенням

ПРОКОПІШЕК   Марина  Володимирівна

обласний позаштатний  гастроентеролог управління охорони здоров’я,

стаж роботи – 27 років

 

Ординатори

Лікар-ординатор КОЛІСНИК  Тетяна Петрівна

 • Кваліфікаційна  категорія – вища

 

       Лікар-ординатор ТОМАШІВСЬКА  Майя Леонідівна

       - кваліфікаційна  категорія - перша

 

Контактна  інформація

      м. Суми, вул. Троїцька – 48, Сумська обласна клінічна лікарня 

       тел. ( 0542 ) 25-76-44