Обласне нефрологічне відділення на 40 ліжок відкрите 1січня 1978 року на базі 1-ої лікарні м.Суми. З 01.01.78 по 19.06.79 відділення очолював Вознюк Микола Якович, а з 20.06.79 по теперішній час - Кригін Віктор Ілліч. З метою покращення медичної допомоги хворим нефрологічного профілю 19.12.89 наказом управління охорони здоровя відділення переведено до складу обласної лікарні.

   За 30 років існування у відділенні обстежено та проліковано близько 27тис. мешканців області, впроваджено нові методики обстеження та лікування хворих з хворобами нирок, в тому числі з 2006 року метод перитонеального діалізу для лікування хворих з термінальною нирковою недостатністю. В 2009 році метод перитонеального діалізу став переможцем в своїй номінації на регіональному конкурсі “100 кращих товарів та послуг Сумщіни”. Відділення укомплектовано висококваліфікованими лікарями та молодшими медичними спеціалістами, що дає можливість надавати медичну допомогу жителям області на високому рівні.

 

ПЕРЕЛІК

захворювань з приводу яких проводиться обстеження та лікування в нефрологічному відділенні

 1. Гострий гломерулонефрит.
 2. Гострий пієлонефрит.
 3. Хронічна хвороба нирок – І-Vст. різного генезу.
 4. Артеріальна гіпертензія.
 5. Канальцева дисфункція.
 6. Тубулоінтерстеціальна нефропатія.
 7. Подагрична нефропатія.
 8. Діабетична нефропатія з метою диференційної диагностики.
 9. Амілоідоз нирок.
 10. Ураження нирок під час вагітності та пологів.
 11. Стан після трансплантації нирок.
 12. Гостра ниркова недостатність, обумовлена гломерулонефритом, ураженням ниркових судин.
 13. Обстеження і лікування осіб призовного віку з захворюваннями нирок, направлених медичними комісіями військових комісаріатів.

 

     На базі нефрологічного відділення проводиться консервативна терапія хворих з захворюваннями нирок, обстеження осіб призовного віку, перитонеальний діаліз хворим з термінальною нирковою недостатністю, підготовка пацієнтів до хронічного гемодіалізу та обстеження осіб призовного віку.

     Згідно національної програми “Трансплантація органів та тканин”, у відділенні знаходяться на обстеженні та лікуванні хворі з трансплантованою ниркою.

     Нефрологічне відділення є базою для підготовки лікарів-інтернів терапевтичного профілю, лікарів-терапевтів ЛПЗ області з нефрології, а також студентів медичного інституту СумДУ. Лікарями відділення надається консультативна допомога всім лікувальним закладам області.

     Завідуючий відділенням:

                             Кригін Віктор Ілліч                         вища категорія, позаштатний обласний нефролог УОЗ

    Ординатори:

                             Киричок Алла Петрівна                  вища категорія

                             Васильєва Яна Володимирівна       друга категорія

                             Солонар Ольга Григорівна             без категорії

 

Контактна інформація:

                             тел. (0-542) 25-87-73